Není nic horšího, než když usednete vedle jukeboxu, do kterého nastrkal koruny někdo jiný. A právě toto je úloha všech posluchačů na koncertu Hrací skříně Praha. Valí se na Vás nesourodá směs hudby, která se k sobě často vůbec nehodí, nebo není podle Vašeho vkusu.

Nutno podotknout, že na rozdíl od původnich nahrávek Vám skupina nabídne písně v poněkud jiné, většinou horší úpravě. Snad lze vyzdvihnout alespoň obrazovou složku, která je u singlu trochu fádní, naproti tomu ji sedmičlenný orchestr Hrací skříň Praha rozvíjí vrchovatě. I zde většinou platí, že okamžik očekávání….

Naše cesta

Hrací skříň Praha byla založena na podzim roku 1998, kdy se datuje její první veřejná zkouška v hostinci ``U Helekala`` (Hlubočepy). Jejími zakládajícími členy byli: Šulec, Chobot, Karel, Souloža a Pepa, v této sestavě také skupina poprvé vystoupila. Zaskočeni velkým úspěchem a ohlasem posluchačů její jádro rozhoduje podpořit skupinu o bicí nástroje (Marty).

V únoru roku 1999 se uskutečňují první zkoušky na horské chatě ``Lesní zátiší`` (Benecko) manželů Šmídkových a sestavuje se koncertní program, který v průběhu dalších měsíců nabírá konkrétní podobu. Začátkem měsíce května skupina přetahuje na svou stranu dominantní postavu skupiny, a to zpevačku kapely Lázeňská kamna Kristýnu Fialovou (Růženu Černou). V průběhu dalších let střídá Martyho za bicí hradbou Luděk Spletl a Souložu na pozici sólové kytary Radek Takymas.

Fantastická show kapely je nabitá energií, vtipem a spoustou efektu, např. stroboskop, bublinkovač, mlha, světelná koule, velký světelný park, aj. Je doplněna českou muzikou převážně z období 70. let.

Na koncertě skupiny Hrací skříň Praha Vás čeká nejedno překvapení, uvidíte zde muže několika převleků a masek, který před Vámi ``live`` zabije zvíře, poznáte zpěvačku Věrku Bílou v pravé podobě, seznámíte se s Belindou, zavzpomínáte na Mikiho Volka, kterého nerozeznáte nejen vizuálně, ale i hlasově, přiletí k Vám hrabě nejvyšší - Dracula s řadou pyrotechnických efektů, ocitnete se v budoucnosti s mimozemšťanem třetí galaxie, na letní procházku si vyrazíte s teplým přítelem Reném, uvidíte neviditelného ducha, malého muže dvou tváří jménem Villy, nádhernou dívku s citronovou šálou, která se Vám bude, budete-li chtít, věnovat celý večer a možná i celou noc......atd.

Část repertoáru

Expres mléčné dráhy - M. Rotrová
Třetí galaxie - M. David
Jen jestli - P. Janů
Jedeme dál - P. Janda / P. Janu
Malej Vilibald - H. Zagorová
Já - Olympic
Vlak co nikde nestaví - Olympic
René, ja a Rudolf - J. Schelinger
Nám se líbí - J. Schelinger
Jahody mražený - J. Schelinger
Lásko ztracená - V. Neckář
Dědečkův duch - Olympic
Smolíkovi
Ó mami, mami - K. Gott
Nekonečný boogie - Abraxas
Guantanamera
Někdy příště - Katapult
...a mnoho dalších zaručeně kvalitních písní

HRACÍ

SKŘÍŇ

FACEBOOK

FOTOGALERIE